SE TILBUD [FRI FRAKT OVER 5000*]

OptiColour 200 8x10" 25 blad 8x10 negativ fargefilm. ISO 200

OptiColour 200 8x10" 25 blad

8x10 negativ fargefilm. ISO 200

Varenr: 154713
4 179,-
-+
Bestillingsvare, vi bestiller raskt ved ordre
BeskrivelseTeknisk infoAlternativer
Beskrivelse

OptiColour 200 er en ISO 200 fargenegativfilm, nå tilgjengelig i storformatsstørrelsene 4×5, 5×7 og 8×10. Bygget på Wolfen NC200-emulsjonen beholder den det karakteristiske OptiColour 200-uttrykket, samtidig som den utnytter det fulle bildekvalitetspotensialet til arkfilm.


Fargegjengivelsen er bevisst naturlig og velbalansert, med en subtil fremheving av grønne og røde toner samt spesielt behagelige hudtoner. Kontrasten forblir moderat, noe som gir utmerket detaljgjengivelse i både høylys og skygger, og gjør filmen svært allsidig for et bredt spekter av motiver.


I storformat kommer OptiColour 200 virkelig til sin rett: emulsjonens fine korn blir praktisk talt usynlig, noe som resulterer i svært jevne bilder med imponerende skarphet og dybde. Toneoverganger gjengis med stor finesse, noe som gjør filmen spesielt godt egnet til kunstfotografi, portretter og høyoppløselige landskapsbilder.


OptiColour 200 i storformat er ideell for fotografer som verdsetter detaljer, rik tonalitet og en naturlig, moderne filmetikk — uten å gi avkall på de klassiske kvalitetene som forbindes med analog fotografering.


Tekniske spesifikasjoner

  • Type: Fargenegativ arkfilm
  • ISO: 200
  • Fremkallingsprosess: C-41
  • Formater: 4×5, 5×7, 8×10
  • 175 µm PET-base
  • 25 ark per pakke
  • Dagslysbalansert


Passer til

  • Kunstfotografi
  • Studio og kontrollert belysning
  • Landskap og arkitektur
  • Høyoppløselig skanning og printing

Teknisk info

Produktinformasjon

Filmformat 8x10" bladfilm
Fremkallingsprosess C-41
ISO/ASA 200


Alternativer